Astronomický kroužek 2016
Datum: 3. 2. 2016
Místo: Hvězdárna a planetárium BrnoUkázat na mapě Google
Pořadatel: Masarykova univerzita
Popis: Ústav teoretické fyziky a astrofyziky společně s Hvězdárnou a planetáriem Brno zvou všechny astro nadšence a fanoušky vesmíru na nově otevřený Astronomický kroužek!

Tento kroužek je určen žákům druhého stupně základních škol a bude věnován nejen prohlubování znalostí o vesmíru, ale také různorodým praktickým cvičením. Děti si například vyzkouší práci s dalekohledem, poznají nejdůležitější objekty na nočním nebi, dozví se nejen o planetách sluneční soustavy, ale také o životě hvězd, mezihvězdné látce, exoplanetách nebo galaxiích. Kroužek se bude konat každou středu (3. února - 25. května) od 17:00 do 18:30 v prostorách Hvězdárny a planetária Brno.

Kroužek povedou doktorští a magisterští studenti astrofyziky z Masarykovy univerzity, kteří mají zkušenosti nejen s popularizací astronomie, ale také vedením kroužků a přednášením pro žáky základních škol.

Kroužek je ZDARMA, nicméně, kvůli omezené kapacitě sálu je nutné se na kroužek přihlásit. Své přihlášky zasílejte na email: zychova@physics.muni.cz

Zde jsou facebookové stránky události. Těšíme se na vás!