7 let v Chile:Dosažené úspěchy a cíle českých astronomů v ESO
Datum: 14. - 16. 4. 2014
Místo: Vila Lanna, V Sadech 1, Praha

Pořadatelé: Astronomický ústav Univerzity Karlovy, Astronomický ústav Akademie věd ČR a Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity
Popis: V dubnu 2014 již uplyne sedm let od oficiálního vstupu České republiky do Evropské jižní observatoře.

Chystaný workshop je zaměřen, ve světle tohoto milníku, na významné úspěchy a očekávané nové možnosti Evropské jižní observatoře (ESO).

Workshop bude zahrnovat prezentace zvaných řečníků z ESO, a bude také příležitostí pro české astronomy vyměnit si své nápady mezi sebou a kolegy z ESO. Astronomové pracující v České republice jsou zváni, aby představili své práce, ke kterým využili přístroje ESO.

Cílem workshopu je podpořit vyšší zapojení českých astronomů ale zejména studentů a výzkumných pracovníků na počátku kariéry do ESO.

Více informací o workshopu https://astro.physics.muni.cz/cz-eso-2014/.