23. 8. 2017: Jan Janík má narozeniny!
31. 7. 2017: TISKOVÁ ZPRÁVA: Experti na magnetické hvězdy se sjedou do Brna! Přečtěte si více zde.
Noc vědců 2015
Datum: 25. 9. 2015
Pořadatelé: Hvězdárna a planetárium Brno, Akademie věd ČR, Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně, Vysoké učení technické v Brně a VIDA! science centrum
Popis: Celoevropský festival vědy pro všechny zapálené badatele, experimentátory, všeználky a pokustóny. Letos na téma Světlo a jeho vliv na život. Čekají vás ukázky pokusů a experimentů, které byste doma rozhodně neměli zkoušet sami, netradiční přednášky a besedy, představení vědeckovýzkumných projektů, interaktivní soutěže, hry a vědomostní kvízy o zajímavé ceny.

Astronomické oddělení ÚTFA si pro vás připravilo program - Astronomie v přímém přenosu aneb co vlastně dělá astronom? Společně vyzkoušíme práci s dalekohledem, který nastavíme na vzdálený zkoumaný objekt (hvězdokupy, mlhoviny nebo galaxie), pomocí CCD kamery budeme snímat a následně zpracovávat data. Milovníci vesmíru vítáni!

Oficiální stránky Noci vědců na MU najdete zde.