Festival vědy 2015
Datum: 11. - 12. 9. 2015
Pořadatelé: Hvězdárna a planetárium Brno, Akademie věd ČR, Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně, Vysoké učení technické v Brně, VIDA! science centrum a Univerzita obrany
Popis: Předvést, jak zábavná a důležitá věda je – to si klade za cíl Festival vědy s RWE, který se letos koná v pátek 11. a v sobotu 12. září 2015. Cílem je přesvědčit veřejnost o významu vědy, o tom, jak je důležité vymýšlet, spouštět a dotahovat do konce všechny malé i velké projekty, které mají smysl. Věda pohání společnost směrem kupředu, a proto je třeba jí dopřát prostor, jaký si zaslouží. Titulárním partnerem je RWE a.s.

Astrofyzici Masarykovy univerzity nabídnou prohlídku univerzitní observatoře, ve které během jasných nocí provádějí svůj výzkum. Kromě ukázky dalekohledu se návštěvníci dozví čerstvé novinky z oblasti astronomie, a to přímo od samotných vědců! Návštěvníci, kteří budou dávat bedlivý pozor, mohou vyplnit i soutěžní kvíz o nejrůznější ceny. Za příznivého počasí nebude chybět ani fotokoutek, ve kterém se může kdokoliv z účastníků stát starodávným astronomem a pohlédnout do historického dalekohledu.