Festival vědy 2016
Datum: 16. - 17. 9. 2016
Pořadatelé: Hvězdárna a planetárium Brno, Akademie věd ČR, Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně, Vysoké učení technické v Brně, VIDA! science centrum a Univerzita obrany
Popis: Předvést, jak zábavná a důležitá věda je – to si klade za cíl Festival vědy s RWE, který se letos koná v pátek 16. a v sobotu 17. září 2016. Cílem je přesvědčit veřejnost o významu vědy, o tom, jak je důležité vymýšlet, spouštět a dotahovat do konce všechny malé i velké projekty, které mají smysl. Věda pohání společnost směrem kupředu, a proto je třeba jí dopřát prostor, jaký si zaslouží. Titulárním partnerem je RWE a.s.

Pro návštěvníky otevřeme univerzitní observatoř, ve které si mohou prohlédnout naše odborné pracoviště, včetně univerzitního dalekohledu. Nebude chybět ani povídání o největších objevech na poli astronomie, ať už jsou to gravitační vlny nebo obyvatelná planeta u Proximy Centauri. Pro ty menší a hravější bude připravena výrobna planet, kde si každý může vyrobit vlastní planetu (a odnést si ji domů). Mezitím, co si děti budou vytvářet Mars, Zemi nebo Jupiter, jeden z našich odborníků jim povypráví o tajích a nových objevech Sluneční soustavy.