Noc vědců 2016
Datum: 30. 9. 2016
Místo: Přírodovědecká fakulta MUUkázat na mapě Google
Pořadatelé: Hvězdárna a planetárium Brno, Akademie věd ČR, Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně, Vysoké učení technické v Brně a VIDA! science centrum
Popis: Celoevropský festival vědy pro všechny zapálené badatele, experimentátory, všeználky a pokustóny. Letos na téma Světlo a jeho vliv na život. Čekají vás ukázky pokusů a experimentů, které byste doma rozhodně neměli zkoušet sami, netradiční přednášky a besedy, představení vědeckovýzkumných projektů, interaktivní soutěže, hry a vědomostní kvízy o zajímavé ceny.

Návštěvníci se mohou těšit na prohlídku noční oblohy některým z našich dalekohledů a na povídání nejen o planetách a hvězdách, ale i mlhovinách, cizích slunečních soustavách a galaxiích. Kromě krás noční oblohy se účastníci mohou zapojit do vědomostní soutěže, která bude zahrnovat různá stanoviště areálu na Kotlářské a úkolem bude zodpovědět na všemožné otázky týkající se vesmíru. Pro menší děti bude připravena dílnička, ve které si mohou vyrobit planetu dle vlastního výběru. Vždy v 19, 21 a 23 hodin se bude konat popularizační přednáška na jedny z nejaktuálnějších témat astrofyziky: Hrozby z hlubin vesmíru, Supermasivní černé díry, nebo Hledání nové Země!

Oficiální stránky Noci vědců na MU najdete zde.