Credits
Přírodovědecká fakulta
Masarykova univerzita
Ústav teoretické fyziky a astrofyziky
in English
Festival vědy 2018
Datum: 7. - 8. 9. 2018
Místo: areál Dopravního hřiště Riviéra BrnoUkázat na mapě Google
Pořadatelé: Akademie věd ČR, Bioskop, FabLab Brno, Hasičský záchraný sbor JMK, Hvězdárna a planetárium Brno, Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně, Městská policie Brno, Moravské zemské muzeum, SAKO, Technické muzeum v Brně, Univerzita Obrany, Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, VIDA! science centrum, Vysoké učení technické v Brně a ZŠ Novolíšeňská Brno
Popis: V pátek 7. září a v sobotu 8. září několik desítek odborníků z brněnských vysokých škol, akademických pracovišť, vzdělávacích institucí a městských pracovišť odhodí masky vážených specialistů a s malými i velkými návštěvníky zahájí hravý Festival vědy. Místem konání bude opět areál Dopravního hřiště Riviéra Brno. Vstup je zdarma!

Přijďte získat nové znalosti a dovednosti v oboru teoretické fyziky a astrofyziky. V případě bezoblačného počasí můžete pozorovat fotosféru a chromosféru Slunce speciálními dalekohledy, postavit si vlastní raketu a s naší pomocí ji vypustit, pokusit se vyřešit částicový puzzle, překonat časový rekord v astronomickém kvízu a další. Kromě našeho ústavu připravila program i široká škála dalších organizací, takže o zábavu by neměla být nouze.